- Nieuws
- Collectie
- Publicaties
- Werkgroepen
- Jeugd
- Wetenschapsplatform
- KZGW
Uit-
gelichte foto
Op zaterdag 18 november was weer de jaarlijkse Genootschapsdag, georganiseerd door het Zeeuws Genootschap en het Zeeuws Museum. In de vernieuwde historische vleugel van het museum gaf een aantal conservatoren van het Genootschap toelichting op de daar tentoongestelde objecten uit de Genootschapscollectie.
In zaal 1 vertelden Aagje Feldbrugge en Karel Jan Kerckhaert de belangstellende bezoekers over “archeologie uit de Genootschapscollectie”.
In zaal 2 waren Freddy van Nieulande en Herman Nijhuis present met “de orka en de paalworm”.
In zaal 3 gaf Marianne Gossije toelichting op “objecten uit de 80-jarige oorlog”.
In zaal 4 was Veronica Frenks om te vertellen over “het gerestaureerde portret van Michiel de Ruyter”.
In beide laatste zalen was ook Katie Heyning aanwezig om de bezoekers te woord te staan. En die bezoekers kwamen, jong en oud! Er was veel belangstelling voor de schatten in het museum, zowel voor die uit de Genootschapscollectie als voor wat er nog meer aan moois en interessants te zien is. Naar de verhalen van de conservatoren werd geboeid geluisterd. Zo vloog de middag om en konden de organisatoren met voldoening terugkijken op een mooie Genootschapsdag.
Aagje Feldbrugge (midden rechts) in zaal 1
Freddy van Nieulande vertelt het verhaal van de orka…..
….en over de schelpentapijten.
Marianne Gossije wil nóg iets laten zien
Katie Heyning wijst aan en vertelt
Aandachtig publiek voor het verhaal van Marianne Gossije over de grote wandtapijten in zaal 3
Het gerestaureerde schilderij van Michiel de Ruyter hangt te pronken in zaal 4
Fotografie: Kees Tempelaar